Sıkça Sorulan Sorular

Bariyerin hızlı açılması gereken dar girişlerden, 8 m’ye kadar olan girişlere, her türlü giriş için çözüm mevcuttur. Kolun uzunluğuna, koruma kabininin bitimine ya da motor gövdesine göre farklılık gösteren bağımsız kontrol ünitesi ile her ihtiyacı karşılamak mümkündür.Herhangi bir kesintide motor içine yerleştirilmiş ek bataryalarla sistemin aynı şekilde çalışması sağlanmaktadır.Bu sistemlerin kurulumu ya da bakımı için özel bir yetkinliğe ihtiyaç yoktur. Bu sistemler, işlevselliğinin devamı için gerekli aksesuarlarla donatılmıştır.
Geniş endüstriyel girişleri ve yükleme-boşaltma alanlarını kontrol etmeye yarayacak uzun kollar mevcuttur. Daha da önemlisi “efendi/köle” olarak adlandırılan fonksiyon sayesinde karşılıklı iki bariyerin eşlemesi (senkronizasyon) sağlanarak 6 ila 18 metre arası genişlikte giriş sistemleri kurmak mümkündür.
Konutlarda kullanılmak üzere pek çok sistem mevcuttur: Ağırlığı 300 kg’a kadar olan hafif kapılar ve ağırlığı 600 ila 1000 kg arasında değişen ağır kapılar, ihtiyaca özel her türlü çözümü sorunsuz sunabilmektedir.
Sistemler 3500 kg’a kadar olan ağırlıklardaki kapı kanatlarını işletebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tasarımlar, her türlü atmosfer koşuluna dayanıklılık gösterebilmekte, maksimum işletme güvenliği ve uzun vadeli performans sağlamaktadır.
Tek ya da çift kanatlı kapılar için önerilen çözüm; eğer kapının açılması için ihtiyaç duyulan alan, bir çit ya da duvarın varlığı sebebiyle daralmışsa, yüzeye monte edilmiş sonsuz dişli motor kullanılmaktır. İhtiyaç duyulan kapının ağırlık ve boyutlarına göre, ihtiyaca özel sipariş teslimi de diğer kolay bir seçenektir.
En ideal çözüm kompakt, sağlam, mafsallı bir kol kullanmaktır: bu, kanadın yumuşak, net ve kolay bir şekilde açılıp kapanmasını sağlayacaktır.Eğer kapının yakınlarında bir duvar ya da herhangi bir engel mevcutsa veya sütunlar diğer kapı sistemlerinin kullanımı için fazla dar ve hafifse, mafsallı kollar maksimum kurulum kolaylığı getirir.
En ideal çözüm tamamı ile görünmez olan yer altı kurulumudur: girişinizin estetik değerini artırmak için farklı bir sistem arayışındaysanız, bu yaklaşım mükemmel ve son derece zarif bir çözümdür. Bu şekilde kurulacak bir sistem, en kötü iklim koşullarında dahi, kullanılan malzemenin güvenilirliği, korozyona karşı büyük dirence sahip olması ve uzun vadeli mükemmel işlevsellikte olması özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.
Yaya girişleri için en ideal çözüm mafsallı kolların kullanılmasıdır. Son derece kompakt olan vites motorları, genişlikleri sadece 10 cm olan dar sütunlar ya da bir çit veya duvarın yanında bulunan dar sütunlar üzerine dahi yerleştirilebilmektedir.
Panjurun perdeye entegre olduğu durumlarda, geniş ya da dar açılmalarda, geleneksel ya da entegral tüm motorlar fiilen tüm panjur tipleri için uygundur. Basit ve ekonomik versiyonlardan, gelişmiş ev kontrolyönetimine (akıllı ev) istenilen sistemi kurmak için geniş alternatif yelpazesi mevcuttur.
Maksimum güvenliğinin sağlanması için motor kendini, panjur ve pencere eşiği ya da köşesinde bırakılmış objeleri koruma altına alacak sisteme sahiptir.Özel engel tespit teknolojisi sayesinde, kontrol ünitesi panjur hareketini durdurur ve hareketi basitçe tersine çevirir. Böylece herhangi bir zarara uğranılmadan harekete engel olan nesnelerin uzaklaştırılması sağlanarak hareketin tekrarı gerçekleşir.
Hareket sırasında kuvvetin sürekli kontrol altında tutulması, buz, pas ve benzer engellerin mevcudiyetinde dahi hareketin net ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar ve hareketin kazara tersine dönmesini engeller.
Kablolu sistemde kumanda, tüp motora bağlı elektik kablolarının, komutları motora iletmesiyle sağlanır. Kontrol ünitesi, motora yerleştirilebilir ya da uygun bir yere gizlenebilir. Radyolu sistemlerde komutlar radyo dalgalarıyla iletilir. Motor ve kumanda arasında hiçbir elektrik kablosu yoktur. Kumanda mobil olarak yapılır ve böylece kullanıcının perdeleri başka odalardan da kontrol edebilmesi mümkün hale gelir. Bu sistemin kurulumu daha hızlıdır ve inşaat yükünü ortadan kaldırır.
Bu tip tenteler duvara monte edilebilir ya da tavana kurulabilir. En ideal sistemi seçmek için tentenin sarıldığı tüpün çapını, tentenin ne kadarlık bir çıkıntı yapacağını ve bu sistemde kaç kol bulunacağını bilmeniz gerekir.
Koruma kabinli tenteler brandayı daha iyi biçimde korur ve yerleştirileceği yerin mimarisine zarar vermez.Kabin kapandığında branda, motor ve mekanik parçalar için bütünsel bir koruma görevi görür. Bu tip tenteler denize yakın ya da hava kirliliğinin yoğun olduğu yerler için ideal çözümlerdir.
Kubbeli tenteler özellikle mağaza vitrinlerini, ev girişlerini ve balkonları korumak için idealdirler.
Çardak ve kış bahçeleri için üretilmiş sistemler, orta boylardan büyük boylara kadar değişen kaplama sistemleridir. Verandaların, bar, kafe ya da restoranlara ait dış mekanların, terasların ve bahçelerin korunma ve kapatılmasında kullanılırlar. Tüm dış mekanlarda her mevsim kullanılmak üzere yanal raylar ya da metal iskeletler üzerinde kayarak hareket ederler.
Kablolu sistemde kumanda, tüp motora bağlı elektik kablolarının, komutları motora iletmesiyle sağlanır. Kumanda, motora yerleştirilebilir ya da uygun bir yere gizlenebilir. Radyolu sistemlerde komutlar radyo dalgalarıyla iletilir. Motor ve kumanda arasında hiçbir elektrik kablosu yoktur. Kumanda mobil olarak yapılır ve böylece kullanıcının tenteleri başka odalardan da kontrol edebilmesi mümkün hale gelir. Bu sistemin kurulumu daha hızlıdır ve inşaat yükünü ortadan kaldırır.
İklim sensörleri, güçlü rüzgârlarda tentenin toplanmasını sağlar. Böylece branda açık kalmaz ve tente korunur.Ayrıca ışık sensörleri de, brandaların aşağı hareketini sağlayarak, teras ve evlerin içinin güneşten ve sıcaktan korunmasını sağlar.
Teknik perdeler hem iç hem de dış uygulamalara yönelik tasarlanmıştır. İçeride kullanılan perdelerde, kanvas ve gergili mil hiçbir bağlantı olmadan serbest bırakılabilir ve rahatça kayar.Dışarıda kullanılan perdelerde ise gergili mil yanal (lateral) çelik kablolar yardımıyla tutturulur. Kullanılacak kumaş ise güneş ışığı, donma, tuz ve muhtelif hava muhalefetlerine karşı dayanıklı olmalıdır.
Kablolu sistemde kumanda, tüp motora bağlı elektik kablolarının, komutları motora iletmesiyle sağlanır. Kumanda, motora yerleştirilebilir ya da uygun bir yere gizlenebilir. Radyolu sistemlerde komutlar radyo dalgalarıyla iletilir. Motor ve kumanda arasında hiçbir elektrik kablosu yoktur. Kumanda mobil olarak yapılır ve böylece kullanıcının perdeleri başka odalardan da kontrol edebilmesi mümkün hale gelir. Bu sistemin kurulumu daha hızlıdır ve inşaat yükünü ortadan kaldırır.
Teknik perdeler sunumlarda karanlık ortam oluşturmak için ya da üzerine projektör görüntüsü (sunum, video, film vb.) yansıtmak amacıyla tercih edilmektedir.
WhatsApp Destek Hattı
Gönder