Otomatik Kapı Neden Önemlidir?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 Müşteri Yorumu)
Loading...

Paylaş!

Bina girişlerinde enerji tasarrufu sağlamak ve güvenliği üst düzeyde tutmak emeliyle otomatik kapı kullanılır. Hastaneler, oteller, avmler, mağazalar gibi kalabalık olan mekanlar için pratik olarak seçenek edilir. Çoğunlukla saydam cam olarak kullanılan otomatik kapı fiyatlarıcam boyutuna göre farklık göstermektedir. Bu sebepleotomatik kapı fiyatlarıkonusunda net bir fiyat belirtmek doğru değildir.

Fotosel nedir ve Nasıl Çalışır?

Alkali metaller ışık idrak edici olarak bilinir. Bu ışık idrak edici sistem cam bir fanusun içine koyuluyor ve karşısında birisi durduğunda bir voltaj açığa çıkıyor ve böylelikle kapı açılıyor. Kapıda bekleyen kişiyi beyaz ışık olarak idrak eden sensörün isimi fotoseldir. Fotoselli kapı görüş alanına giren kişi için mekanizmasını çalıştırarak açılıyor. Belli bir müddet sonrasında kapanıyor. Böylece ısı tasarrufu hem sıcak hem de soğuk manada sağlanmış oluyor. Fotosel sisteminde aletin görüş alanı yükseltilerek veyahut düşürülerek güvenlik tedbirinin yanı sıra gereksiz açılış kapanışları da önlemek yerine ayarlanabilir vaziyettedir. Ekseriyetle alüminyum kasaya sahip olan fotoselli kapı modelleri değişik tasarımları da bünyesinde barındırmaktadır.

Otomatik Kapıların Genel Özellikleri Nelerdir?

Kapılar bir saniyeden daha az bir sürede açılma özelliğine sahiptir. Takriben olarak iki kanadın ağırlığı 160 kilo gelir. Başka bir deyişle bir tek kanat 80 kiloya yakın bir ağırlığa sahiptir. Açık kalma vakiti ayarlanabilir olur şayet arzularsa yarım dakika kadar kapanmayıp aynı şeklini muhafaza edebilir. 150 Wolttan başlayan bir güçle çalışır. Elektrik kesintilerinde takriben 5 kilogram kuvvetinde bir güç uygulanarak açılabilir. Suskun olarak çalışır bu sebeple kapı açılıp kapanma sesleri gibi sesleri önlemiş olur. Sarsılma veyahut çarpma vaziyeti olmadığı için deformasyonu çok uzun müddetlere dağılır. Bu da ekonomiklik mananında bütçeye katkı sağlayan bir özelliktir. Kapı kapanırken arada kalan eşya veyahut insanlar için zarar görmelerini engelleyici emniyet emelli konulan fotosel bulunur. Döner kapılar bu kapılarla karıştırılsa da çalışma sistemleri açısından farklılık gösterirler. Ya insan gücüne dayalı açılma gerektirir ya da daimi dönen bir sisteme sahip olan bu kapılar giren kimse olmasa da dönmeye devam ettiğinden mevzubahis kapıların sisteminden farklı yapıdadır.

Otomatik Kapı Kullanmak Ortamlara Ne Katar?

Otomatik kapı sistemleri; Ekseriyetle içeriyi gösteren otomatik kapımodellerinde cama gözenekli reklam yapıştırarak reklam fiyatını düşürecek yapıda da kullanılabiliyor. Yalnızca reklam değil verilmek istenen iletiler ya da görseller, yazılar da bu kapılara özel sistemler sayesinde yapıştırılabilir. Sade cam olarak kullanılan kapılar ortama rahatlık katar ve hijyenik olma özelliğine sahiptir. Kullanım açısından rastgele bir karmaşık tarafı olmayan kolay kullanıma sahiptir. İş yeri veyahut müesseselerin dekorasyonlarında ters bir görünüm sergilemez. Her mekana uyum sağlayabilir. Herkes açısından kolaylık sağlar özürlü ya da çocuklar açısından olduğu kadar yoğunluk yaşanan alanlarda tüm fertlere ekstra vakit kazandırır. Kapı tokmağı ya da kapı kolu olmadığından mikropların fertler arasında taşınmasını engeller. Sistematik kilit özelliği sayesinde güvenlik düzeyi üst düzeydedir. Eğer arzularsa fiziki kilit ekleme alanı da bulunmaktadır.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
WhatsApp Destek Hattı
Gönder