Bariyer Sistemleri

Herhangi bir yolun ve/veya bölgeyi yaya ve araç geçişine kapatılması için kullanılan engelin bariyer sistemi kullanılarak kapatılması.

Hemen hemen günlük yaşantımızın her alanında sıkça rastladığımız bariyer sistemleri en pratik engelleme sistemleri içerisinde ilk sırada geliyor. Kentsel dönüşüm ve modernleşme ile artan araç trafiği ve park alanı bulamama durumu kendi park alanınızın sınırlarını belirleme ihtiyacını ortaya çıkarttı. Özellikle büyükşehirlerin kalabalıklaşması park ihtiyacının daha fazla artmasına sebep oluyor.Hızlı ve seri çalışma prensibiyle üretilen bariyer sistemleri hızlı geçişin ve yoğun kullanımın sık olduğu yerlerde kontrollü geçişi sağlamak amacıyla öncelikli tercih edilen ürünlerdendir.Yaşadığımız bu yüzyılda hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti en üst seviyede tutulmaya çalışılırken yapılan bütün inşaatların otopark giriş ve çıkışlarında kullanılmak üzere özellikle bariyer sistemleri tercih edilmektedir. Dolayısıyla bariyer sistemlerinin kullanım alanları olarak bina otopark giriş ve çıkışlarını, site otopark giriş ve çıkışlarını, açık veya kapalı otopark giriş ve çıkışlarını, her türlü özel veya kamu binalarının otopark giriş ve çıkışlarını, hastaneleri, otelleri, otobüs terminallerini, havaalanlarını söyleyebiliriz.  Bariyer sistemleri ayrıca halka açık alanların trafiğe kapalı tutulmasını sağlamak amacıylada kullanılabilir. Alan kaplamaması, montajının kolay,hızlı ve pratik olması nedeniyle mimarlar, mühendisler ve inşaat firmaları engelleme sistemi olarak öncelikli tercihlerini bariyer sisteminden yana kullanmaktadırlar.

RAD Otomasyon olarak biz bariyer sistemleri için otomasyon tercihimizi başta yerli üretim ürünlerden yana kullanmaktayız. Bunun yanında Avrupa’dan ve Amerika’dan ithal edilen ürünleri de müşterilerimizin istekleri doğrultusunda pazara sunmaktayız. Bütün ürünlerimiz Avrupa kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Bariyer SistemiStandart bir Bariyer Sistemleri Otomasyonunda Motor Kontrol Ünitesi, Emniyet Fotoseli, Flaşör Lamba, Uzaktan kumanda alıcı kartı ve kumanda alıcı anteni paket halinde pazara sunulur. Kullanılan kumanda türleri ürün gruplarına göre değişiklik gösterir ve istenilen miktarda kumanda çoğaltılabilir.

Bariyer Sistemleri yapılacak alana uygun boyutlarda kol uzunluğu ile montajı yapılır. Bu sistemlere şifreli geçiş, kartlı geçiş, buton kontrolü, emniyet fotoseli, flaşör lamba ve güneş enerji sistemi gibi birçok ilave özellikler ile kullanım şekilleri değiştirilebilir.

Bariyer sistemlerinin de gelişen bir sektör olduğunu söylemek yanlış olmaz. İlk kullanılan bariyer sistemlerinden bugüne birçok değişik özellikleri ile karşımıza çıkan bariyer sistemlerinde başta DC motorlu oluşu, emniyet fotoseli ve uzaktan kumanda ile çalışır oluşu gelinen noktayı bize fazlasıyla hissettirmektedir. Şimdiki sistemlerde emniyet fotoselinin zaruri olarak kullanılması gerekiyor. Uzaktan kumanda özelliği iseopsiyonel olarak sunulmaktadır.

Bariyer Sistemlerinde bariyerin kol uzunluğuna göre açılma süreleri değişmektedir. Üç(3) metrelik bariyerler 3-4 saniye de açılırken kol uzunluğu altı(6) metreye çıktığında bu süre 8-9 saniyeye, sekiz(8) metre bariyerlerde ise 10-11 saniyeye kadar uzamaktadır.Bariyerlerin hızının ayarlanabilir olması, daha hızlı açtırılabilir olarak kullanılmak istenmesi tehlikeli ve standartlar dışına çıktığı için yasaktır.

Bariyer Sistemlerinde kullanılan kol çeşitleri düz kollu, teleskopik kollu, katlanır kollu olarak kurulacak yere göre belirlenir. Bariyer sistemlerinde radar, buton, metal kütle dedektörü, kartlı geçiş sistemi, ogs sistemi gibi kumanda sistemleri opsiyonel olarak uygulanmaktadır.

Bütün elektronik cihazlarda olduğu gibi bariyer sistemlerinde de bir ömür söz konusudur. Müşterinin burada ekonomik bir ürün tercihi yerine daha uzun ömürlü ürün tercihi kendisine avantaj sağlayacaktır.

Öncelikle müşterimizin isteklerini dinleyerek beklentilerine cevap verebilecek ürünleri tanıtmaya başlıyor, ardından bütçe ve kullanım kolaylıkları avantaj ve dezavantajlarıyla etraflıca düşünerek devam ettiğimiz görüşmemizde kullanılacak ürün tipini müşterimizin karar vermesi için tecrübemiz ve bilgilerimizle yardımcı olmaktayız. Karar verilen ürün üzerinden hareketle müşterimize en iyi fiyat aralığında hizmeti sunarak hizmet kalitemizi ortaya koymaktayız. Müşterimizde yapılan alışveriş memnuniyetini sürekli devam ettirebilmemiz için yeterli güveni veriyor olmamız en önemli prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Satmakta olduğumuz tüm ürünleri iki(2) yıl firmamız garantisi ile koruyor ve müşterimizi bu konuda rahatlatıyoruz. Olası arızalar ve sıkıntılar halinde en kısa sürede müşterimizin rahatsızlığını gidermek üzere donatılmış ekibimiz ile verdiğimiz hizmetin kalitesini de her geçen gün bir üst seviyeye çıkarma arzusundayız.

Bariyer Sistemleri Hakkında Daha Fazlası
Soru – Cevap

Sitelerdeki ya da özel, kamuya açık veya konutlara ait otoparklardaki girişleri kontrol mü etmek istiyorsunuz?

Bariyerin hızlı açılması gereken dar girişlerden, 8 m.’ye kadar olan girişlere, her türlü giriş için çözüm mevcuttur. Kolun uzunluğuna, koruma kabininin bitimine ya da motor gövdesine göre farklılık gösteren bağımsız kontrol ünitesi ile her ihtiyacı karşılaması mümkündür.

Herhangi bir kesintide motor içine yerleştirilmiş ek bataryalarla sistemin aynı şekilde çalışması sağlanmaktadır.

Bu sistemlerin kurulumu ya da bakımı için özel bir yetkinliğe ihtiyaç yoktur. Bu sistemler, işlevselliğinin devamı için gerekli aksesuarlarla donatılmıştır.

Geniş girişleri mi kontrol etmek istiyorsunuz?

Geniş endüstriyel girişleri ve yükleme-boşaltma alanlarını kontrol etmeye yarayacak uzun kollar mevcuttur. Daha da önemlisi “efendi/köle” olarak adlandırılan fonksiyon sayesinde karşılıklı iki bariyerin eşlemesi (senkronizasyon) sağlanarak 6 ila 18 metre arası genişlikte giriş sistemleri kurmak mümkündür.

WhatsApp Destek Hattı
Gönder